O nás

Jsme mladí, krásní, perspektivní, ... No a teď vážně.

Jsme taneční pár standardních a latinsko-amerických tanců tančící za klub TK Starlet Brno. Naše společná pouť tanečním životem začala v dubnu roku 2009, kdy se kvůli různým neshodám naše původní páry rozpadly. Říká se: "Všechno zlé je pro něco dobré", čemuž oba nyní věříme o to více, protože snad i díky tomu vznikl pár nový - my. Tančíme nyní ve standardních tancích třídu A a v latinsko-amerických třídu C.

 

Mira

Mým rodištěm je Zlín, kde jsem roku 1983 poprvé zakřičel na svět. Tam jsem také "prošel" všeobecným gymnáziem a do Brna mě zaválo až studium vysoké školy - PedF MU, obor matematika a chemie. Toto mám již zdárně dostudováno a nyní pracuji na lékařské fakultě Masarykovy univerzity jako webmaster, grafik a AV technik a zároveň na Univerzitním institutu zlínské Univerzity T. Bati jako webmaster.

Ke sportovnímu tancování jsem se dostal jak "slepý k houslím". Po absolvování základních a pokračovacích hodin tanečních ve druhém ročníku gymnázia mě kamarádka přemluvila, ať zkusíme tancovat závodně. Tímto bych jí chtěl moc poděkovat, že mě k tomuto sportu přivedla. Prošli jsme konkursem v TK Fortuna Zlín, ale ona mi pak odcestovala na roční studijní pobyt do Francie. No, tak jsem osiřel, ale zůstal jsem a postupně trénoval sám, pak i s náhodnými partkerkami, kterým nepřišel na trénink partner a podobně. Časem se podařilo sehnat stabilní partnerku a trénovaní mohlo naplno začít. Pak přišla maturita, složení příjímacích zkoušek na několik VŠ a výběr Brna, kde jsem zakotvil v TK Starlet Brno.

V Brně jsem měl postupně několik partnerek, kdy s poslední se nám podařílo vytancovat ve standardních tancích třídu B a v latinsko-amerických třídu C. Pak následoval rozchod a nakonec nalezení partnerky v podobě Elišky.

Oblíbenější jsou pro mě určitě tance standardní, hlavně je to waltz a slowfox. Z latinsko-amerických pak rumba a jive.

Volný čas zrovna moc není, bohužel. Mimo práci se snažím trošku popustit uzdu své "kreativity" a udělat nějaký webík, zatancovat v tančírně, zasportovat - hlavně kolo, plavání, volejbal, ... a když čas dá, tak se i trošku projít po kopcích i horách.

 

Eliška

Přišla jsem na svět v dubnovém nedělním dopoledni roku 1987 v Brně. Prosvištěla jsem základní školou, zdárně ukončila střední pedagogickou školu a mám za sebou bakalářské studium oboru Pedagogika na Masarykově univerzitě. Letos mě čeká poslední rok magisterského studia na našem pedagogickém ústavu, tentokrát v oboru Andragogika.

A jak že jsem přišla k tanci? Lásku k pohybu mi pravděpodobně předali rodiče, kteří byli nadšenci do stejného druhu sportu (a to především do předtančení ve formacích, ale i párového soutěžního tancování) a co víc se své první taneční kroky učili také ve Starletu. I můj bratr je tanečně poznamenán - dříve aktivní tanečník společenských tanců, dnes především nového tance Zouk. Po tanečním parketě se pohybuji od svých šesti let, ale spíše pro zábavu a vyplnění volného času. Po základních tanečních se konečně objevil partner a všechno to začalo. S prvním partnerem jsme se protančili ke třídě B ve standardních tancích. O latinsko-amerických tancích jsem se více dozvěděla s mým druhým partnerem. Třetím partnerem v pořadí je právě Mira.

Oblíbené tance? Waltz pro nádhernou hudbu, rumba pro trochu romantiky, možnosti improvizace a hození bočkem.

A co ve volném čase? … zcela nečekaně opět tanec, tentokrát při večerních pobaveních v tančírně, kde si s Mirou zařádíme u latiny, proskočíme při standardu a prožijeme již zmíněný Zouk. A dál mě můžete zahlédnout kdekoli, kde je aspoň kousek krásné přírody, vůně ohně a nádech letních večerů, kde znějí tóny klavíru či kytary… či kde se konají zážitkové akce, které mi přináší nové přátele a možnosti zažít nevšední den, lezení po skalách či umělých stěnách, zdolávání lanových překážek, jízdu na kole či vodě a spoustu zábavy a poznání.